izmenet soobrakjaen rezim

Македонија

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“, ќе се снима филм

А1он
На булеварот „Илинден“ во близина на Градскиот парк, утре и задутре од 21:00 до 6:00 часот, ќе биде воведен посебен режим на сообраќај поради снимање
Македонија

Одложено асфалтирањето на дел од булеварот „Партизански одреди“

А1он
Град Скопје ги информира граѓаните дека поради временските услови се одложува предвиденото асфалтирање на дел од булеварот „Партизански одреди“, на дел од мостот „Обединети Нации“
Македонија

Привремен сообраќаен режим летово на А2 делница Скопје-Охрид-Скопје

А1он
Со цел одбегнување на застој во сообраќајот односно овозможување на побрз проток на возила на магистралниот пат А2 делница : Скопје-Охрид-Скопје од 1 јули до
Македонија

Крстосницата кај Усје утре затворена за сообраќај поради протест

А1он
Крстосницата на булеварите „Борис Трајковски“ со „Србија“ утре од 7 часот ќе биде затворен за собраќај поради протест. Како што соопшти МВР, поради најавен протест