Вечерва неколку часа ќе биде затворена улицата пред „ЗОИЛ“, пожарникари ќе покажуваат скала

Од:

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје на вечерва со почеток од 19:00-21:00 часот Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со единици од Министерството за внатрешни работи ќе извршат презентација на противпожарна скала на ул. „11 Октомври“, соопштија од МВР.

– За таа цел затворени за сообраќај почнувајќи од 18:00 часот до завршување на настанот ќе биде ул.11 Октомври на потег од бул. „Кочо Рацин“ до ул.„Крушевска Република“, информираат од МВР и апелират до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Би можело да ве интересира

Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

Жарко Настоски

Фатен разбојник што со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Жарко Настоски

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Скопјанец направил сообраќајка и избегал, подоцна со колата удрил полицаец и пак бегал

Жарко Настоски

Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Жарко Настоски

Млад скопски крадец обил 15 такси возила во осум часа, направил трипати повеќе штета одoшто имал ќар

Жарко Настоски