Крстосницата кај Усје утре затворена за сообраќај поради протест

Од:

Крстосницата на булеварите „Борис Трајковски“ со „Србија“ утре од 7 часот ќе биде затворен за собраќај поради протест.

Како што соопшти МВР, поради најавен протест на група граѓани со блокирање нa крстосница, сообраќајот ќе биде пренасочен по локален пат кон Горно Лисиче, булеварот „12-та Македонска Бригада“, булеварот „Трета Македонска бригада“ и улицата “Народни херои“.

Од МВР апелираат сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Би можело да ве интересира

Намалена видливост на патните правци Страцин-Крива Паланка и Шипковица-Попова Шапка поради магла

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Росоман

Татјана Ташкова

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“, ќе се снима филм

Се пренасочува сообраќајот од автопатот Скопје – Велес поради шумскиот пожар

Од утре времен сообраќаен режим на булеварот Крсте Мисирков

Казнети над 200 возачи синоќа во Скопје