soobrakjaj

Македонија

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

А1он
Жители на скопска Железара, кои минатата недела протестираа против секојдневното дивеење на несовесни возачи на оптоварената улица „Коце Металец“, најавија секојдневни протестни собири во населбата,
Македонија

82 казни за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

А1он
Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спровела зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се
Македонија

Охридски возачи премногу брзале насабајле, 57-мина казнети за едно претпладне

А1он
Вкупно 57 возачи во Охрид и околината се казнети денеска во петчасовна акција на сообраќајната полиција. „Денеска (07.06.) во периодот од 07 до 12 часот
Македонија

Неделна акција на сообраќајците во Охрид, за едно попладне 91 возач казнет за пребрзо возење

А1он
Сообраќајната полиција што работи во рамки на Секторот за внатрешни работи од Охрид вчера попладнето поднесе прекршочни пријави против 91 учесници во сообраќајот кои управувале
Македонија

Тетово: Во февруари полицијата пишувала по 60 сообраќајни казни на ден

А1он
Во текот на февруари тетовската сообраќајна полиција на подрачјето од своја надлежност бележи откриени и санкционирани 1787 разни видови сообраќајни прекршоци, што претставува за 33
Македонија

Жител на мавровското село Присојница им покажал на полицајци преправана италијанска возачка дозвола

А1он
Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе крвична пријава против жител од селото Присојница, општина Маврото и Ростуше за сторени две кривични дела утврдени при
Регион

ВИДЕО: Тинејџери со скапи коли дивеат по српските патишта

А1он
Арогантни, опасни возачки потези од страна на млади возачи, кои немаат никаква почит кон останатите учесници во сообраќајот, се забележани на нова снимка објавена на