soobrakjaj

Македонија

Тетово: Во февруари полицијата пишувала по 60 сообраќајни казни на ден

А1он
Во текот на февруари тетовската сообраќајна полиција на подрачјето од своја надлежност бележи откриени и санкционирани 1787 разни видови сообраќајни прекршоци, што претставува за 33
Македонија

Жител на мавровското село Присојница им покажал на полицајци преправана италијанска возачка дозвола

А1он
Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе крвична пријава против жител од селото Присојница, општина Маврото и Ростуше за сторени две кривични дела утврдени при
Регион

ВИДЕО: Тинејџери со скапи коли дивеат по српските патишта

А1он
Арогантни, опасни возачки потези од страна на млади возачи, кои немаат никаква почит кон останатите учесници во сообраќајот, се забележани на нова снимка објавена на
Македонија

На Плетвар се преврте камион, километарски колони на превојот

А1он
Километарски колони по 16 часот има на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица. -Тешко товарно возило околу 16 часот се
Македонија

Патнички воз удри во автомобил кај кочанското село Горни Подлог, возачот успеал да се спаси

А1он
Патнички воз на релација Скопје – Кочани вечерва околу 19 часот удрил во автомобил на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог. Според првичните информации,
Македонија

Тетовската полиција заплени „Порше” последен пат регистрирано пред 15 месеци

А1он
Тетовската полиција денес одзеде автомобил марка „Порше“ поради истечена регистрација повеќе од шест месеци, информираат од СВР Тетово. Возилото ќе биде задржано на 90 дена.
Македонија

Полицијата казнувала пешаци што не користеле пешачки премини во Тетово и Гостивар

А1он
Полицијата денеска казнила неколку десетици граѓани во Тетово и Гостивар преминување улица надвор од пешачки премини. „На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска
Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир поради судир кај селото Длабочица

А1он
Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка- Деве Баир е целосно
Регион

ВИДЕО: Босански камикази возат како да нема никој друг на патот

А1он
Човек кој редовно ја вози релацијата меѓу Бања Лука и блиското место Челињац во Република Српска, со камера поставена во неговото возило забележал неверојатни примери
Македонија

МВР се фали дека има помалку сообраќајки од лани поради засилените контроли

А1он
Сообраќајната полиција казнила нешто помалку од 6.500 возачи за време на новогодишните празници, соопшти МВР, во исто време припишувајќи си ја целосната заслуга за намалениот