soobrakjaj

Македонија

На Плетвар се преврте камион, километарски колони на превојот

А1он
Километарски колони по 16 часот има на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица. -Тешко товарно возило околу 16 часот се
Македонија

Патнички воз удри во автомобил кај кочанското село Горни Подлог, возачот успеал да се спаси

А1он
Патнички воз на релација Скопје – Кочани вечерва околу 19 часот удрил во автомобил на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог. Според првичните информации,
Македонија

Тетовската полиција заплени „Порше” последен пат регистрирано пред 15 месеци

А1он
Тетовската полиција денес одзеде автомобил марка „Порше“ поради истечена регистрација повеќе од шест месеци, информираат од СВР Тетово. Возилото ќе биде задржано на 90 дена.
Македонија

Полицијата казнувала пешаци што не користеле пешачки премини во Тетово и Гостивар

А1он
Полицијата денеска казнила неколку десетици граѓани во Тетово и Гостивар преминување улица надвор од пешачки премини. „На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска
Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир поради судир кај селото Длабочица

А1он
Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка- Деве Баир е целосно
Регион

ВИДЕО: Босански камикази возат како да нема никој друг на патот

А1он
Човек кој редовно ја вози релацијата меѓу Бања Лука и блиското место Челињац во Република Српска, со камера поставена во неговото возило забележал неверојатни примери
Македонија

МВР се фали дека има помалку сообраќајки од лани поради засилените контроли

А1он
Сообраќајната полиција казнила нешто помалку од 6.500 возачи за време на новогодишните празници, соопшти МВР, во исто време припишувајќи си ја целосната заслуга за намалениот
Македонија

Одрон кај браната Калиманци, прекинат сообраќајот за товарни возила

А1он
Поради одрон на патниот правец Штип – Делчево, во близина на браната Калиманци, кај м.в. Драки сообраќајот е во прекин за товарни возила, соопштија од
Македонија

Близу 3.000 возачи казнети за четири дена околу Нова година

А1он
Во текот на празнично продолжениот викенд Министерството за внатрешни работи евидентирало вкупно 2.987 сообраќајни прекршоци, дури 1571 возеле над дозволеното, а од нив вкупно 100