На Плетвар се преврте камион, километарски колони на превојот

Од:

Километарски колони по 16 часот има на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица.

-Тешко товарно возило околу 16 часот се преврте на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица. Сообраќајот е прекинат за сите видови возила, лесни патнички и тешки моторни возила – камиони, информира АМСМ.

Засега не е позната причината за несреќата, а полицијата прави увид на местото.

Би можело да ве интересира

Тетово: Во февруари полицијата пишувала по 60 сообраќајни казни на ден

Жарко Настоски

Жител на мавровското село Присојница им покажал на полицајци преправана италијанска возачка дозвола

Жарко Настоски

ВИДЕО: Тинејџери со скапи коли дивеат по српските патишта

Жарко Настоски

АМСМ: На планинскиот премин Плетвар возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано

Патнички воз удри во автомобил кај кочанското село Горни Подлог, возачот успеал да се спаси

Жарко Настоски

Тетовската полиција заплени „Порше” последен пат регистрирано пред 15 месеци

Жарко Настоски