patista

Македонија

Се поправа патот Куманово-Страцин, цел тим од министри и директори дојдоа на увид

А1он
Денеска заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, заедно со министерот за внатрешни
Македонија

Нормализиран сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип

А1он
Сообраќајот на патниот правец Миладиновци – Штип, кој беше блокиран кај клучката Три Чешми, е нормализиран, соопшти АМСМ. Сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип беше
Македонија

Прекин на сообраќајот на автопат Миладиновци – Штип поради штрајк кај клучката Три Чешми

А1он
Поради штрајк кај клучката Три Чешми, сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип е во прекин за сите видови возила, информира АМСМ. Возилата се пренасочуваат по
Македонија

Непречен сообраќај по суви коловози

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,
Македонија

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,
Македонија

Сообраќајот умерен по суви коловози, без задржувања на граничните премини

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонската
Македонија

Сообраќајка го закочи патот Маврово-Дебар – за камионите забрана, колите минуваат наизменично

А1он
Поради сообраќајна несреќа, од нешто по 14 часот, забранет е сообраќајот за тешки товарни моторни возила на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се пропуштаат автомобилите,
Македонија

ВИДЕО: Пцовки и клетви кај Табановце, возачите нервозни оти мораат да возат преку канал без решетка

Пцовки и клетви се слушаат од возачите кои минуваат по подвозникот пред граничниот премин Табановце каде веќе две недели нема решетка на одводниот канал пред
Македонија

Нови одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

А1он
Поради нови одрони од утрово со проблеми се одвива сообраќајот на дел од магистралата А3 на делницата од Делчево кон Македонска Каменица. Најизразена ваква појава,
Македонија

Сообраќајот низ државата се одвива непречено по влажни коловози

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,