patista

Македонија

Времен режим на улицата „Александар Урдаревски“ во Бутел

А1он
Поради градежни активности за асфалтирање на коловозот на улицата „Александар Урдаревски“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со улица „Боца Иванова“ до населеното место
Македонија

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, информираат од
Македонија

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје-Велес

А1он
Сообраќајот на автопатот Скопје – Велес е нормализиран, информира АМСМ во утринскиот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот беше во прекин од синоќа поради одрон
Македонија

Голем одрон на автопатот Скопје-Велес, запрен е сообраќајот

А1он
Сообраќајот на делницата на автопатот Скопје – Велес е во прекин поради голем одрон. Одронот е во близина на наплатната станица Сопот, кај бензинската пумпа
Македонија

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, информираат од АМСМ. Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска беше во прекин сообраќајот на
Македонија

АМСМ: Прекин на сообраќај од село Ветуница до мостот на река Блидеш, поради минирање

А1он
Поради минирање, односно изведување на градежни активности за изградба на експресен пат А2 делница Длабочица – Чатал, денеска, во периодот од 13:00 до 16:00 часот