Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – ГП-Ново Село

Од:

Нормализиран е сообраќајот на патот Струмица – Ново Село, пред ГП-Ново Село, информира АМСМ.

Сообраќајот е нормализиран вечерва, од 20.23 часот.

На овој патен правец сообраќајот беше во прекин во двата правци од 18.20 часот поради сообраќајна несреќа. Во сообраќајката немаше загинати и повредени.

Би можело да ве интересира

ДЗР: Одржувањето на магистралните и регионалните патишта во опасност поради сериозните финансиски предизвици на ЈП

Бочварски од Велес: Вложивме 1,1 милион евра за подобрување на локалната патна инфраструктура во градот

Орце Костов

Сообраќајот на државните патишта во зимски услови, по наместа влажни коловози

(ВИДЕО) Новиот пат кон велешко езеро има променлива ширина, но во најголем дел таа е пет метри, тврдат од Државни патишта

Орце Костов

Поради свлечиште во прекин сообраќајот на патот Крива Паланка – село Луке

Ана Ололовска

Патот Велес-Градско следната недела ќе биде затворен за сообраќај од 8 до 18 часот

Ана Ололовска