veles

Македонија

Приведени тројца дилери во Велес, пронајдена дрога

А1он
Приведени се тројца дилери во Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (22.04.2022) од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при
Македонија

Притвор за велешанец кој тепал и ограбувал повозрасни жени

А1он
Основното јaвно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен велешанец, осомничен за две кривични дела – Разбојништво од член 237 став 1
Македонија

Велешанец со пушка шетал по улица, доби 30 дена притвор

А1он
Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 20-годишник од Велес за кого постои основано сомневање дека сторил кривично дело – Неовластено
Македонија

Во Велес откриени фалсификувани долари

А1он
Скопјанец во Велес пазарел со фалсификувана банкнота од 100 американски долари, па при претрес кај него биле пронајдени 396.200 долари, информираат од Министерството за внатрешни
Македонија

Поднесено обвинение за производство и дистрибуција на детска порнографија во Велес

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 22 години за
Македонија

Празнични денови исполнети со семејно насилство, истепани сопруги, брат и син

А1он
Маж од Крива Паланка е приведен бидејќи ја истепал својата сопруга, друг кривопаланчанец е приведен затоа што го истепал својот брат, неготинчанец ја истепал својата
Спорт

Фудбалерката на ЖФК „Борец“ Елма Шемсовиќ најдобар спортист на Велес за 2021 година

А1он
На 62-то издание на традиционалната манифестација „Избор на најдобар спортист и екипа на Велес за 2021 година“, во организација на Сојузот на спортови, а под
Македонија

Запленети над 2000 пиротехнички средства во Велес, приведено едно лице

А1он
Едно лице е приведено, за над две илјади пиротехнички средства ссе запленети во Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (24. 12. 2021) полициски
Македонија

На опожарените површини кај велешко езеро „Младост“ есенва пошумени 55,45 хектари со млади дрвца

А1он
Подружница Шумско стопанство „Бабуна“ Велес која е во склоп на ЈП „Македонски Шуми“ кон крајот на ноември со есенско пошумување опфати 55,45 хектари со млади