odron

Свет

Петгодишно момче загина во одрон во Австрија

А1он
Вчера имаше одрон во Австрија во кој загина момче. Како што јавуваат австриските медиуми, поради обилните дождови изминатиот ден во областа, во шумата во Зигенсдорфберг,
Регион

(ВИДЕО) Голем одрон кај Мостар: Се истражува како дошло до несреќата во која има и повредени

А1он
Утрово продолжи истрагата за несреќата предизвикана од свлечиште што се случи при минирање на дел од каменолом во близина Мостар, во која две лица се
Македонија

Одрон на патот Прилеп – Витолишта, сообраќајот се одвива отежнато

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ. Поради одрон
Свет

Двајца загинати во свлечиште во Кина, продолжува потрагата по десетици исчезнати лица

А1он
Во свлечиштето на земјиштето во кинеската провинција Јунан рано утринава загинаа две лица, а десетици се водат како исчезнати, додека спасувачките операции се во тек
Македонија

Голем одрон на автопатот Скопје-Велес, запрен е сообраќајот

А1он
Сообраќајот на делницата на автопатот Скопје – Велес е во прекин поради голем одрон. Одронот е во близина на наплатната станица Сопот, кај бензинската пумпа
Македонија

Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај Утока

А1он
Сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај местото викано Утока е целосно во прекин од 15:20 часот, поради одрон на патот, информира Автосојузот на Македонија.
Македонија

Огромен одрон целосно го затрупа патот Тетово-Бањиче

А1он
Огромен одрон денеска целосно го затрупа локалниот пат од Тетово до излетничкото место Бањиче во близина на градот, откако попушти еден од потпорните ѕидови покрај