apsenje

Македонија

На македонскиот аеродром приведен турски државјанин по барање на Интерпол

А1он
На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ на влез во државата е приведен 52-годишен турски државјанин кој се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по
Регион

ВИДЕО: На Газиместан уапсен црногорски државјанин кој славел Видовден, Подгорица бара објаснување

А1он
Косовската полиција денеска уапси црногорски државјанин за време на одбележувањето на празникот Видовден на споменикот Газиместан кај Приштина, под сомнение дека сторил кривично дело „предизвикување
Свет

Во Шпанија уапсен американскиот милионер Џон Мекафи, чека екстрадиција во САД

А1он
Шпанската полиција денеска соопшти дека го уапсила Џон Мекафи, сопственик на компанијата „McAfee“ која се занимава со безбедносна заштита на оперативните системи, а по кого
Свет

Уапсена бремена жена која на Фејсбук пишувала против полицискиот час во Австралија

А1он
Бремената Зои Бахлер од Мелбурн на социјалните мрежи објави повик за протест против најавениот полициски час во Австралија, кога набрзо на нејзината врата се појави
Свет

ВИДЕО: Полицајци во САД му ставаат лисици на осумгодишно дете и го апсат

А1он
Снимка од официјална полициска камера која се носи на телото, на која се гледа како двајца полицајци апсат осумгодишно дете во градот Ки Вест на
Свет

Уапсен водачот на мексиканската злогласна банда Санта Роса де Лима

А1он
Во мексиканската држава Гванахуто денеска е уапсен Хосе Антонио Јепеза Ортиза, водачот на злогласната банда Санта Роса де Лима, познат како Ел Маро (ковач). Бандата
Свет

Репортери без граници го осудува апсењето на уредничка на медиум во Египет

А1он
Меѓународната организација „Репортери без граници“ го осуди апсењето на Нора Јунис, уредничка на еден од неколкуте преостанати независни медиуми во Египет и ги повика властите
Свет

ВИДЕО: Американската полиција уби Афроамериканец кој се спротивстави при апсење

А1он
Американската полиција уби уште еден Афроамериканец, 27-годишниот Рајшард Брукс. Полициски службеници во Атланта пукале и го убиле 27-годишниот Афроамериканец, откако го пронашле како спие во
Свет

Во Париз уапсен бизнисменот кој го финансираше геноцидот во Руанда

А1он
Во предградие на Париз утрово е уапсен најбараниот и главниот обвинет за геноцидот во Руанда, Фалитиен Кабуга. Кабуга (84) во Париз живеел под лажен идентитет.
Македонија

Анима Мунди за апсењето на момчето: Ова е изживување врз тинејџерот и миленикот, бараме казнување на службениците

А1он
Од Анима Мунди реагираат на денешното апсење на момче кое шетало со својот миленик во време на полициски час. „Во време кога луѓе по улици