narko dileri

Македонија

Обвинителството со детали за апсењето на тројца дилери од Скопје

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против три лица за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,
Македонија

Спроведена акциска контрола во Битола, приведени дилери на дрога

А1он
На 8/9.10.2022 во Битола, при извршена акциска контрола од полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола, Полициската станица за безбедност на сообраќајот и Полициската