heroin

Регион

Запленети 70 килограми хероин и упасени десет лица во Косово

А1он
Основното обвнителство во градот Урошевац во југоисточно Косово соопшти дека во полициска акција спроведена денеска се уапсени десет лица и се запленети 70 килограми дрога
Македонија

Осомничен дилер на хероин во Гостивар

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство
Регион

Косовската полиција фати 83 килограми хероин во камион на границата со Македонија

А1он
Косовската полиција и Царините на Косово открија денеска поголемо количество дрога хероин во камион на царински терминал во Генерал Јанковиќ, на границата со Северна Македонија,
Македонија

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 59-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Неовластено
Македонија

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес на дом во Гевгелија бил пронајден хероин. „Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР
Македонија

Велешани завршија во затворот во Шутка, откако им беше најден хероин во викенд куќа

А1он
Сектор за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против М.А.(51) и  З.Д.(41). Двајцата се од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело