heroin

Македонија

Хероин кој го криеле во хефталка e пронајден кај патници кои патувале од Македонија кон Германија

А1он
На излез од граничниот премин Хоргош, царинските службеници спречија обид за шверц на наркотици, кои биле скриени во навидум обична хефталка, соопшти Царинската управа на
Регион

Бугарските цариници заплениле над 100 килограми хероин на границата со Турција

А1он
Над 100 килограми хероин се откриени при контрола на автомобил на бугарскиот граничен премин „Капитан Андреево“ со Турција, соопшти прес-центарот на Царинската агенција. Како што
Регион

Запленети 70 килограми хероин и упасени десет лица во Косово

А1он
Основното обвнителство во градот Урошевац во југоисточно Косово соопшти дека во полициска акција спроведена денеска се уапсени десет лица и се запленети 70 килограми дрога
Македонија

Осомничен дилер на хероин во Гостивар

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство
Регион

Косовската полиција фати 83 килограми хероин во камион на границата со Македонија

А1он
Косовската полиција и Царините на Косово открија денеска поголемо количество дрога хероин во камион на царински терминал во Генерал Јанковиќ, на границата со Северна Македонија,
Македонија

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 59-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Неовластено