heroin

Македонија

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес на дом во Гевгелија бил пронајден хероин. „Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР
Македонија

Велешани завршија во затворот во Шутка, откако им беше најден хероин во викенд куќа

А1он
Сектор за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против М.А.(51) и  З.Д.(41). Двајцата се од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело
Македонија

Приведен дилер од Гостивар, пронајден хероин во неговото возило

А1он
Од страна на Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција, во координирана акција со СВР Скопје –
Македонија

Полицијата најде над кило хероин во домот на битолчанец

А1он
Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска (23.03.2021) по претходно издадена судска
Македонија

Полицијата најде 110 грама хероин во домот на жена од Гостивар

А1он
Полицајци денеска извршиле претрес во домот на гостиварка, при што откриле и одзеле наркотична дрога хероин и ја уапсиле жената, се вели во соопштение од
Македонија

Приведен дилер од Кичево, запленети хероин и марихуана

А1он
Полицијата во Кичево денеска привела жител на градот кај кој биле порнајдени хероин и марихуана. Против него по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен
Македонија

Полициски претреси во Кичево, запленет хероин и марихуана, дилерот е приведен

А1он
Вчера во Кичево полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со ОВР Кичево го лишиле од слобода А.М.(23) од Кичево, поради  сомнение дека