Полицијата најде 110 грама хероин во домот на жена од Гостивар

Од:

Полицајци денеска извршиле претрес во домот на гостиварка, при што откриле и одзеле наркотична дрога хероин и ја уапсиле жената, се вели во соопштение од СВР Тетово.

Според полицијата, денеска околу пладне инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, по преземени мерки, извршиле претрес во домот кај В.С. (37) од Гостивар. При пребарувањето се пронајдени 110 грама хероин. По пронаоѓањето на дрогата, гостиварката е лишена од слобода. Во текот на денот ќе се работи на случајот кој во меѓувреме е целосно документиран.

Во текот на денот се очекува против гостиварката да биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Катерина Ѓуровски

Арачиновец застрелан на семејна веселба

Катерина Ѓуровски

25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Катерина Ѓуровски

Криумчар на мигранти, бегајќи повредил двајца полицајци и удрил во наплатна рампа

Катерина Ѓуровски

Скопјанец со туѓи картички купувал на интернет, потрошил 135 илјади денари

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични