Полицијата најде над кило хероин во домот на битолчанец

Од:

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска (23.03.2021) по претходно издадена судска наредба од Основен суд Битола, извршија претрес во дом на С.С. (38) во Битола, соопшти полицијата.

При претресот, според МВР, пронајдени и одземени се 26 паковки со хероин со тежина од околу 50 грама, пари и мобилен телефон.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Би можело да ве интересира

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он

20 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Тетово

Предраг Петровиќ

Вечерва изложба на Ферди Булут во КИЦ Битола

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Дете почина во градинка во Њујорк: Под душекот е пронајдена дрога