Приведен дилер на хероин во Битола

Од:

Приведен е дилер на хероин од Битола, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска ( 18.02.2022) од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, кај М.Е. (36) од Битола пронајден е хероин. Лицето е лишено од слобода. Известено е ОЈО Битола и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска

Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Ана Ололовска

Масовна тепачка во Градски парк

Ана Ололовска

Маж од Ресен допирал малолетничка по телото

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, украдениот мотоцикл пронајден и вратен на сопственикот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Ана Ололовска