diler

Македонија

Предложен притвор за дилер на марихуана од Скопје

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет
Македонија

Пронајдена дрога во Тетово, приведен дилер

А1он
Полицијата во Тетово вчера го привела 51-годишниот тетовец Г.Г. затоа што при преглед му бил пронајден над еден килограм марихуана. Марихуаната била пронајдена во неговиот
Македонија

Приведени тројца дилери во Велес, пронајдена дрога

А1он
Приведени се тројца дилери во Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (22.04.2022) од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при
Македонија

Приведен разбојник кој ограбил казино во Богданци

А1он
Приведен е разбојник кој ограбил казино во Богданци, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (21.04.2022) во 06.20 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци
Македонија

Приведен дилер во Тетово, пронајдена марихуана

А1он
Приведен е дилер од Тетово кај кој била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Полициски службеници на СВР Тетово денеска (8 април) околу
Македонија

ВИДЕО: Приведен дилер, пронајдена половина килограм марихуана

А1он
Приведен е дилер кај кој била пронајдена половина килограм марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (04.04.2022) во с.Кадино, општина Илинден, полициски службеници од
Македонија

Поднесено обвинение за дилер од предметот „Планина“

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден до Основниот кривичен суд Скопје достави
Македонија

Кривична пријава за нарко дилери, членови на македонско-бугарска криминална организирана група

А1он
Приведени се неколку дилери од Скопје и Бугарија, поврзани со нелегалната лабораторија за производство на синтетички дроги, откриена пред неколку недели. „Одделот за сузбивање на
Македонија

Притвор за дилер на марихуана од Тетово

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 48-годишен тетовец осомничен за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични