Приведен 23-годишен дилер во гостиварско

Од:

На 02.03.2024 околу 19.30 часот во гостиварско Врапчиште, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Полициско одделение Галате го привеле 23-годишниот Ф.А. од Врапчиште.

Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување едногодишна затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”, казниво по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ

Не е почнато навреме гласање на едно место во Тетово поради апаратот за идентификација

Игор Димески: Левица ќе направи сè, за да се институционализираат барањата на бранителите од 2001

А1он