Дилер од Куманово со нож повредил полицаец

Од:

Основното јавно обвинителство Куманово поведе истрага против 19-годишник осомничен за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанции, но и напад на службено лице при вршење работи на безбедноста.

„На 25 март, при личен претрес на осомничениот пред станбената зграда во која живеел, полицијата пронашла околу 10 грама марихуана која претходно ја набавил од непознато лице, ја спакувал во седум помали пакувања и ја наменил за натамошна продажба. Додека му бил вршен претресот, тој од џебот извадил нож и им се заканил на полициските службеници, а со дршката од ножот удрил еден од полицајците, нанесувајќи му телесна повреда. Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка достави предлог за определување мерка притвор за осомничениот, а Основниот суд во Куманово го прифати предлогот и определи притвор во траење од 30 дена“ извести ОЈО.

Би можело да ве интересира

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен дилер од Штип, кај него пронајдена дрога и голема сума пари

Горан Наумовски

Прогласена епидемија на голема кашлица во Куманово

Катерина Ѓуровски

19 годишник дивеел и кршел во полиција во Куманово, нападнал и полицаец

Дилер од Битола двапати му продал дрога на дете

Горан Наумовски