heroin

Македонија

Полициски претреси во Кичево, запленет хероин и марихуана, дилерот е приведен

А1он
Вчера во Кичево полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со ОВР Кичево го лишиле од слобода А.М.(23) од Кичево, поради  сомнение дека
Македонија

Полицијата во бункери пронашла хероин, пушки и пиштоли

Мери Јордановска
Министерството за внатрешни работи се огласи во однос на полициската акција што синоќа и денеска се одвива во Скопје, во населбата Гази Баба. Во соопштението
Македонија

Запленети околу 2,2 килограми хероин во Арачиново

Кристијан Ландов
Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност- СВР Скопје денеска, по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во куќа во која престојува Д.Д. (30) при
Македонија

Уапсен скопјанец поради прашкаста материја, кумановската полиција поднесе кривична за поседување хероин

А1он
Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Петар Дељан“ го привеле М.Ѓ.(29) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него
Македонија

Уапсен полицаец за шверц на 5 килограми хероин од Косово

А1он
По повеќедневни активности и насоки од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал, полицијата и Царинската управа спроведоа акција во која во бункери на возило
Македонија

Откриен хероин во швајцарски автобус на релација Гостивар-Берн

А1он
На Граничен премин „Табановце“, при преглед на автобус со швајцарски регистарски ознаки, кој сообраќал на релација Гостивар – Берн, Швајцарија, под задните седишта пронајдена е
Македонија

ОЈО отвори истрага за неовластено пуштање во промет наркотични дроги кокаин и хероин

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – неовластено производство