Уапсен скопјанец поради прашкаста материја, кумановската полиција поднесе кривична за поседување хероин

Од:

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Петар Дељан“ го привеле М.Ѓ.(29) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

СВР Куманово, пак, поднесе кривична пријава против О.А.(41) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 16.10.2019 полициски службеници извршиле преглед на патничко возило „рено меган“, сопственост на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин.

Би можело да ве интересира

Кај жител на Илинден пронајдени марихуана и амфетамин

Ана Ололовска

Банди маскираат деца како работници за да продаваат дрога во Британија

А1он

ВИДЕО: Полицијата повторно покажува мускули на новинарите, полицајка спречи новинар на „А1он“ да снима

Ландов

Полициски синдикат: И ние сме луѓе, воздржете се од верски собири

А1он

Кривична пријава против кумановец за шверц на наркотични дроги

Ана Ололовска

Одбележан Денот на македонската полиција

Ана Ололовска