policaec

Македонија

АВМУ го осудува вчерашниот инцидент во Велес во кој полицаец попречил новинарка во работата

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува вчерашниот инцидент во кој полициски службеник од СВР Велес ја оневозможил новинарката на порталот Дума.мк, Стефани
Македонија

Скопјанец пробал насила да влезе кај бившата сопруга, па нападнал полицаец пратен да го спречи

А1он
Скопјанка со иницијали М.К. вчера попладне пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг Н.Ј.(47) се обидува насила да влезе во нејзиниот дом на улицата „Водњанска“, а кога
Македонија

Кумановски полицаец малтретирал и повредил осомничен, доби кривична пријава

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против Д.К.(40) од Куманово – полициски службеник во Полициската станица Куманово, соопшти МВР.
Македонија

Пуштени осомничените за пукањето врз полицаец во Ѓорче – нема докази дека тие се напаѓачите

А1он
По наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, извршена е анализа на биолошки материјал – ДНК траги кои беа пронајдени во возилото од
Македонија

Полицаец застрелан во Ѓорче, во него пукал напаѓач од „Голф“ во движење

А1он
Попладнево кај кружниот тек во близина на црквата Свети Петар и Павле населбата Ѓорче Петров се случи пукање, во кое според Министерството за внатрешни работи,
Македонија

Полицаец купил кола од странство и ја возел со одјавени таблички за да не плати давачки

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР во содејство со полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода полицискиот службеник
Македонија

Тешко повреден сообраќаен полицаец, откако скопјанец удрил во него со возилото

А1он
Вчера околу 18.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип, патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Л.С.(50) од Скопје удрило во
Свет

ВИДЕО: Австралиски полицаец дави девојка што одбила да носи заштитна маска

А1он
Полицајци од австралиската сојузна држава Викторија се под истрага поради насилно постапување со жена која не носела заштитна маска за лице. На снимката од инцидентот,
Македонија

Молотов коктел фрлен во двор на полицаец во Прилеп

А1он
Полицаец од Прилеп пријавил дека во доворот му бил фрлен молотов коктел. Самиот го изгаснал огнот, нема повредени, ниту е причинета поголема материјална штета. „