pijan

Македонија

Пијан насилник нападнал полицаец во Битола

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка и предложи притвор за 27-годишник со двојно македонско и австралиско државјанство, за кого постои сомнение дека
Регион

Во Бијелина: Пијан поштар делеше пензии во кафеана, гостите се истепаа за пари

А1он
Во Бијелина е уапсен поштарот Никола Б., откако пијан почнал да дели пензии во кафеана во овој град, а гостите се степале кој ќе земе
Регион

Српски политичар се самозапали пред полициска станица

А1он
Грозоморен инцидент се случи денеска часот во Топола кога маж (53), член на општинското собрание, се самозапали пред полициската станица. Драган Јовановиќ, пратеник на Српската
Македонија

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

А1он
Денеска (26.12.2022) во 13.34 часот полициски службеници од Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки казниле возачот К.Б.
Магазин

Холивудски актер возел пијан со двегодишниот син во скутот

Кристијан Ландов
Американскиот актер Пуч Хол беше уапсен во средата вечерта откако под влијание на алкохол и со двегодишниот син во скутот удри со својот автомобил во