anglija

Свет

Стотици возови беа откажани додека се играше финалето на Европското првенство меѓу Англија и Шпанија

А1он
Стотици тргнувања на возови во Велика Британија беа откажани вчера бидејќи Англија играше против Шпанија во финалето на Европското фудбалско првенство. На патниците им беше
Свет

Грозоморно убиство ја потресе Велика Британија: Со нож е убиен е 14-годишно девојче

А1он
Скарлет Викерс (14) е пронајдена мртва на имотот на нејзиното семејство во Дарлингтон, Велика Британија, а за смртта на девојчето се осомничени нејзината мајка и
Свет

Британија: Полицијата потврди дека човечките останки најдени во куфери во Бристол се на двајца мажи

А1он
Човечки останки пронајдени во куфери во Бристол припаѓаат на двајца мажи, кои се уште не се идентификувани, соопшти денеска полицијата. Откако вчера беа пронајдени посмртните
Свет

Пронајден е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментатор на Би-Би-Си

А1он
Пронајден и уапсен е мажот кој се бараше во врска со убиството на три жени во напад со самострел, соопшти полицијата. Станува збор за 61-годишната
Свет

Сопругата и ќерките на познат новинар на Би-Би-Си убиени во напад во Лондон: Потрагата по напаѓачот се уште трае

А1он
Британската полиција се уште трага по Кајл Клифорд (26), кој е поврзан со смртта на три жени во Хартфордшир во близина на Лондон. Властите претходно
Свет

Во Англија пациентите на кардиологија чекаат повеќе од една година за лекување

А1он
Срцевите пациенти во Англија се принудени да чекаат повеќе од една година за лекување, а листите на чекање се рекордни, покажуваат најновите бројки на Националната
Свет

Серијата апсења низ Англија, тројца мажи се обвинети за шпионажа

А1он
Тројца мажи се обвинети за соработка со надворешната разузнавачка служба на Хонг Конг по серијата апсења низ Англија, соопшти во понеделникот британската полиција. На почетокот
Свет

(ВИДЕО) Голем пожар во Саутемптон, клубот го одложи вечерашниот натпревар

А1он
Голем пожар го зафати кругот во близина на стадионот „Сент Мери“ на југот на Англија, во пресрет на вечерашниот важен натпревар против Саутемптон. Би-би-си објави
Свет

Во Норфолк: Четиричлено семејство пронајдено мртво, таткото и мајката се прободени во вратот

А1он
Маж и жена се пронајдени мртви заедно со две девојчиња во куќа во Норфолк, Англија, соопшти тамошната полиција, а пренесува Скај њуз. Маж и жена
Свет

Обилниот снег на северот на Англија предизвика сообраќаен колапс и прекин на електричната енергија

А1он
Обилниот снег на северот на Англија ги принуди возачите да ја поминат ноќта во своите автомобили, а повеќе од 2.500 клиенти останаа без струја, соопштија