Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

Од:

Денеска (26.12.2022) во 13.34 часот полициски службеници од Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки казниле возачот К.Б. бидејќи по извршеното алкотестирање биле измерени 4.07 промили на алкохол.

„Лицето е исклучено од сообраќај, одземена му е возачката дозвола и поднесен соодветен поднесок“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Струмичанец со 2,34 промили алкохол во крвта утринава возел автомобил

Вчера 19 скопнјани возеле под дејство на алкохол

Скопјанец возел автомобил со 4.14 промили алкохол во крвта

Горан Наумовски

21 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Скопје

Вчера се откриени 17 возачи под дејство на алкохол во Прилеп

Казнети 220 мотоциклисти и 89 казни за пијани возачи во текот на вчерашниот ден