Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

Од:

Денеска (26.12.2022) во 13.34 часот полициски службеници од Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки казниле возачот К.Б. бидејќи по извршеното алкотестирање биле измерени 4.07 промили на алкохол.

„Лицето е исклучено од сообраќај, одземена му е возачката дозвола и поднесен соодветен поднесок“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж возел камион со 5,12 промили алкохол во крвта

Пијан насилник нападнал полицаец во Битола

Затвор за маж од Смедерево кој со 4,23 промили алкохол во крвта возел автомобил

Скопјанец со 3,7 промили алкохол во крвта возел автомобил

Горан Наумовски

Казнети 59 пијани возачи во Битола

Во Бијелина: Пијан поштар делеше пензии во кафеана, гостите се истепаа за пари

Горан Наумовски