nasilnik

Македонија

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ
38-годишен кочанчанец е уапсен, а во неговиот дом е извршен и претрес при што е најден пиштол и муниција. Насилникот е уапсен откако претходно дивеел
Регион

(ВИДЕО) Вознемирувачко видео од Ваљево: Маж претепа жена на тераса пред очите на соседите

А1он
Полицијата во Вањљево вчера го уапсила Ј.К.(75) поради сомнение дека сторил кривично дело семејно насилство затоа што ја претепал сопругата (68) на терасата од семејниот
Регион

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

А1он
Полицијата во Крушевац го уапси Б.П.(37) од околината на овој град поради семејно насилство. Тој е осомничен дека синоќа со оружје што го поседува нелегално
Регион

Насилникот кој истепа бебе и ја силуваше девојката пред шест години бил апсен за семејно насилство

А1он
Девојката (26) која на 1 јуни претрпе страшно семејно насилство и силување, додека нејзиното шестмесечно бебе доби 11 модринки од невенчаниот партнер (25), изјави дека
Македонија

30 дена притвор за насилник од Скопје

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното обвинителство поднесоа кривична пријава за извршено кривично дело „насилство“ против Е.А. (40) поради
Македонија

Насилник од Скопје крвички истепал три деца

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 20-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело – насилство.