nasilnik

Македонија

30 дена притвор за насилник од Скопје

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното обвинителство поднесоа кривична пријава за извршено кривично дело „насилство“ против Е.А. (40) поради
Македонија

Насилник од Скопје крвички истепал три деца

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 20-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело – насилство.
Македонија

ОЈО бара притвор за насилник кој со пиштол заплашувал семејство од Скопје

А1он
Основното јавно обвинителство од Скопје донесе побара притвор за 36-годишен скопјанец кој е осомничен за кривичните дела неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје