tepacka

Видео Македонија

Чаша во глава – во Собрание најмногу настрада пратеник од Алијанса

Анита Петровска Рајковиќ
Пратеникот на Алијанса за Албанците Елми Азири го извлече најдебелиот крај при денешната тепачка во Собранието. Како што се гледа на видеото, кога претседателот на
Македонија

Собрание: Граѓаните самите ќе проценат од снимките кои се вртат по социјалните мрежи кој го предизвика инцидентот

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладнево свика итна координација на која беа поканети сите координатори и претставници на политичките партии во Собранието, информираат собраниските служби.
Македонија

(ВИДЕО) Повторно дерење во Собрание, пратеничка на ДУИ се скара со ВМРО-ДПМНЕ

Седницата на Комисијата за европски прашања продолжи, но без претседателот Арбер Адеми. По 30 минути, беше прекината. Пред вратата на салата стоеше обезбедување, а внатре,
Македонија

ДУИ: ВМРО и АA го бранат криминалот и употребуваат насилство во Собранието

А1он
Од Демократската Унија за Интеграција преку соопштение велат дека најостро го осудуваат насилството што денес се случи на седницата на Комисијата за европски прашања во
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Неспособната власт сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ велат дека власта спроведува насилство врз пратениците за да ја дефокусира јавноста од преговорите со Бугарија. „Насилие, физичка пресметка, недоличен речник е
Македонија

Милошоски изненаден од агресивноста на Адеми: Почна да вика и пцуе, не сум го видел во вакво издание

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ објасни како се случил инцидентот на Комисијата за европски прашања. Арбер Адеми не дал процедурално обраќање на Халил Снопче, иако побарал збор.
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создава тензии во Собранието, во надеж дека ќе се спасат од одговорност за криминалот, тоа нема да се случи, сите ќе одговараат

А1он
Од СДСМ преку соопштение велат дека „ВМРО-ДПМНЕ создава тензии во Собранието, во надеж дека ќе се спасат од одговорност за криминалот“. „Секогаш кога темата правда
Македонија

(ВИДЕО) Милошоски повеќе пати удрен од Адеми, а погоден и со пластично шише вода фрлено кон него

Кристијан Ландов
Инцидентот во Собранието се случил откако претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбер Адеми го ставил дневниот ред на гласање. Прва на говорницата излезе пратеничката
Македонија

(ВИДЕО) Тепачка во Собрание: Арбер Адеми со крвави раце откако фрлаше со предмети по пратениците

А1он
Претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбер Адеми од ДУИ со предмети фрлаше кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Прво со шоља за кафе, а потоа и
Македонија

Деца снимале како тепаат соученик, а снимките ги споделувале на социјалните мрежи

А1он
Деца од скопска Кисела Вода снимале како тепаат соученик, а снимките ги споделувале на социјалните мрежи, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 31.03.2022 во