plaza

Регион

ВИДЕО: Спасувачи претепале полски туристи на плажа во Бугарија

Орце Костов
Полските туристи биле брутално претепани, удирани со тупаници, туркани и клоци од спасувачите на плажата во Сончев Брег пред очите на десетици возрасни и деца.
Магазин

ВИДЕО: Жена на плажа ја нападна фока, ја касна за раката и ја повлече во водата

А1он
Пливачка на плажата во Ваикики, Хаваи, била повредена викендов откако налетала на фока. Непрофитната организација за заштита на животните, која помага во следењето на заштитените
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Стојменов: Заев стои зад блокадата на градилиштето „Беко“, притисокот беше да го продадам евтино

Маја Илиевска-Пачемска
Не градоначалникот на Центар туку поранешниот премиер Зоран Заев стои зад блокадите за градилиштето кај поранешната стоковна куќа „Беко“ во центарот на Скопје, вели за
Истражувања

ВИДЕО: Борис Стојменов си ја крева дивоградбата кај „Беко“, за уривање сите чекаат на некој друг

Низата решенија за стопирање на градбата, за уривање и кривичните пријави за инвеститорот, бизнисмен и ексминистер за финансии, Борис Стојменов, не ја сопреа изградбата на
Македонија

Кочубовски: Носете маска и држете дистанца на плажа, водата во езерата покажува загадување, но дозволена е за капење

Водата во Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро е дозволена за капење, а на плажа се што треба посетителите да прават за бидат безбедни во однос
Македонија

ВИДЕО: Се урива плажата „Немо“ во Охрид, приведен охриѓанец поради закани на полицијата

Маја Илиевска-Пачемска
Со еден приведен утрово продолжи уривањето на плажата „Немо“ или Горица три во Охрид откако Владата донесе Уредба плажите да се вратат во првобитна состојба
Регион

Бугарија од 13 мај ја отвора сезоната за домашни туристи, во преговори и за странски

А1он
Домашниот туризам во Бугарија ќе продолжи на 13 мај, кога ќе заврши вонредната состојба, но не е познато кога земјата ќе почне да прима странски
Свет

Во Шпанија ќе се резервира место за на плажа преку мобилен телефон

А1он
Поради задолжителните мерки за физичка дистанца за време на епидемијата од вирусот Ковид-19, во Шпанија годинава туристите ќе треба да резервираат место на некои плажи.
Регион

Плажите во Црна Гора најверојатно ќе се отворат на 18 мај, ќе се ограничува бројот на луѓе во вода и на плажа

А1он
Црна Гора очекува наскоро целосно да го искорени коронавирусот, откако денеска нема ниту едно потврдено новозаразено лице, а во последните седум дена е регистриран само
Регион

ВИДЕО: Tепачка помеѓу посетителите и обезбедувањето на фестивалот во Зрче

А1он
Британските таблоиди објавија снимки од инцидент помеѓу обезбедувањето и посетителите на фестивалот за електронска музика Hideout во Зрче. Се чини, дека посетителите почнаа да фрлаат