kocani

Македонија

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он
ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип за сторени 15 кривични дела „тешки кражби“, информира попладнево Министерството за
Економија

Земјоделците од Кочанско ја почнаа жетвата на оризот

А1он
Земјоделските производители од кочанскиот регион ја почнаа жетвата на оризот во атарот на селата Чешиново и Чифлик, со што почна собирањето на родот од овогодишната
Македонија

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е поднесена кривична пријава за кочанчанец кој го запоставувал своето дете и го поттикнувал да учествува во кражби.
Македонија

Кочанчанец уапсен поради непријавени пари на граничен премин Делчево

А1он
Жител на Кочани е лишен од слобода, откако во неговото возило при рутинска контрола на граничниот премин Делчево се пронајдени непријавени банкноти. Настанот го потврдија
Македонија

СДСМ: Николчо Илиев е утврден кандидат за градночалник на Кочани

А1он
Актуелниот градоначалник на општина Кочани, Николчо Илиев е кандидатот на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ за градоначалник за претстојните локални избори. „Со тоа
Македонија

Наградите за животно дело и за значајни остварувања во развојот на Кочани за Борис Стојчев и Благој Веселинов

А1он
Одборот за доделување награди на Општина Кочани донесе одлука Наградата за животно дело годинава постхумно да му ја додели на културниот работник Борис Стојчев, а
Македонија

Кривична пријава за измамник од Кочани кој ја злоупотребил дебитната картичка на пријател

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е поднесена пријава против 26 годишно момче од Кочани поради сомнение дека го сторил кривичното дело „злоупотреба на
Македонија

Кривична пријава за девојка од Соколарци која ширела компромитирачко видео и очекувала за тоа да добие пари

А1он
Девојка од кочанското село Соколарци ќе добие кривична пријава за ширење на видео со компромитирачка содржина, информираа од Министерството за внатрешни работи. „На 06.08.2021, полициски
Македонија

Активни пожари во битолскиот, струмичкиот, кумановскиот и штипскиот регион

А1он
Активни пожари има во битолскиот, струмичкиот, кумановскиот и штипскиот регион. Во нивното гаснење од раните утрински часови учествуваат пожарникарите, припадници на Армијата, а на одредени
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични пријави за ненавремено спречување на пожарот

А1он
Денеска сме во Кочани да побараме одговорност за тоа што вчера наместо да се стиши оваа огнена стихија тука, од страна на надлежните на власта,