kocani

Македонија

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ
38-годишен кочанчанец е уапсен, а во неговиот дом е извршен и претрес при што е најден пиштол и муниција. Насилникот е уапсен откако претходно дивеел
Македонија

Исечена гумената брана за наводнување на оризовите површини во кочанското

А1он
Вработените во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани утрово забележале намерно оштетување на гумената брана кај селото Грдовци, што се користи за зафаќање на водата од
Македонија

Доживотен затвор за свирепиот убиец од Кочани кој со 40 убоди уби жена

Анита Петровска Рајковиќ
По поднесено обвинение од Основното јавно обвинителство Кочани, а по признание на вина, Основниот суд во Кочани донесе осудителна пресуда за едно лице за кривично
Македонија

Учесник во сообраќајка побегна од местото на несреќата, полицијата го приведе

А1он
На 12.04.2024 во 07.40 часот било пријавено дека во Кочани на ул.„Димитар Влахов“, над Градскиот стадион, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса“,
Македонија

Со автомобил удрил во маса на која седела жена и нејзиното семејство, потоа настанала тепачка

А1он
МВР извести дека вчера во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го уапсиле Р.С.(23) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со
Економија

Со поддршка од „Макпетрол“ и во Кочани ќе се одржат работилници против врсничко насилство

А1он
Општина Кочани ќе биде дел од општествено одговорната кампања преку која „Макпетрол“ дава придонес во решавањето на проблемот со булингот. Учениците кои посетуваат настава во
Македонија

Момче од Кочани претепал малолетничка и ѝ нанел повреди

А1он
Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.З.(24) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.
Македонија

Мемов за А1он: Во ЗНАМ не се водиме од тоа кој ќе биде пратеник, личните незадоволства се приватна работа

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник,