dete

Македонија

Мотоцикл удрил во дете од селото Љубин, сопственикот тврди дека самото се удрило

А1он
На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 01.03.2024 во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен малолетник од с.Љубин, скопско, со
Македонија

Ако не и се одземат децата, мајката на девојчето кое со рани и скршеници беше хоспитализирано ќе мора да учи родителски вештини

Четиригодишното дете од Струмица, кое со тешки повреди беше донесено на Детската клиника во Скопје, во моментов е со стабилни витални параметри, на лекување и
Македонија

Жител на село Долгаш без причина тепал дете во училишното игралиште

А1он
Жител на село Долгаш, општина Центар Жупа, без посебна причина физички нападнал малолетник во училишниот двор во селото, каде детето играло со своите другарчиња. -Вчера
Македонија

Триесетдневен притвор за таткото кој до смрт си ја претепа ќерката

Триесетгодишниот Ф.Д., кој ја претепа двегодишната ќерка која почина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје доби триесетдневен притвор, информира СВР Охрид. Од полицијата информираат
Регион

Македонец со „клио“ прегазил дете на пешачки во Загреб

А1он
Полицијата во Загреб објасни како вчера дојде до сообраќајна несреќа на улица во Нови Загреб во која настрада дете. Вчера наутро нешто пред осум часот
Македонија

Мајката на аутистичното момче за „А1он“: „Едвај стои на нозе, предозиран е од лекови“

Орце Костов
„Едвај стои на нозе, предозиран е од терапија, не можам да си го препознааам детето“, вели за „А1он“ мајката на 17-годишниот Анес Абдуловски од Битола
Македонија

Спречен шверц на брендирани часовници: Возачот рекол дека се лекови за болно дете

Орце Костов
Дваесет часовници во вредност од 178.050 денари со потпис на познати модни брендови се запленети од страна на царинските службеници по извршена контрола на автомобил
Македонија

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он
Пијан педофил завчера нападнал три и пол годишно детенце додека си играло со други деца на детско игралиште во Дебар маало. Инцидентот се случил во
Македонија

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

33 годишна мајка и нејзиното малолетно дете загинаа во сообраќајна несреќа која вчера се случи на патот Крушево- Кривогаштани. Во автомобилот „алфа ромео“ со прилепски
Свет

Девојче се задави со појас во училиштен автобус, надзорничката гледала во мобилниот

А1он
Девојче од Њу Џерси се задави со појас во училиштен автобус. Од полицијата велат дека таа се борела за живот, а лицето кое било задолжено