dete

Регион

13-годишно дете пронајдено мртво во неговиот дом во Пловдив

Орце Костов
Полицијата ја истражува смртта на 13-годишното момче од Пловдив, кое било пронајдено мртво во неговиот дом. Трагедијата била пријавена во вторникот. Полицијата и екипите на
Македонија

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

Дете, ученик во основно училиште во Скопје вчера дошло на училиште со пластичен пиштол. Пиштолот го вперувал кон учениците по што била известена и директорката.
Регион

Драма во Белград: Патрола на сообраќајната полиција спаси живот на бебе кое се гушеше

А1он
Сообраќајната полициска патрола во Белград денеска и помогна на жена која возела бебе со влошено здравје до Клиниката за деца. Како што дознаваме, загрижена мајка
Македонија

Македонска државјанка во Пула си го заборавила детето во прегреан автомобил

А1он
Хрватската полиција во Пула спасила дете кое останало само во прегреан автомобил на државјанка на Македонија, при пеколни температури кои ја зафатиле земјата. Детето било
Македонија

По исчезнатиот Петар од денес трага и Дирекцијата за заштита и спасување

По три дена, во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски се приклучија седуммина припадници на Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекцијата известија дека ангажирале четворица
Македонија

Околу 100 доброволци, 102 полицајци, хеликоптер, дронови и кучиња го бараат исчезнатиот Петар во мариовско

Маја Илиевска-Пачемска
Доброволци не само од локално население туку од различни градови од државава се вклучиле во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски откако неговиот татко во петокот
Свет

ВИДЕО: Почина деветгодишното момче кое беше заглавено во бунар во Авганистан

А1он
Деветогдишното момче кое три дена беше заглавено во бунар во Авганистан почина токму кога спасувачите стигнале до него. Детето беше загалвено на длабочина од 10
Свет

ВИДЕО: Дете падна во бунар во Авганистан, заглавено е на длабочина од 10 метри

А1он
Спасувачите во Авганистан се обидуваат да дојдат до деветгодишното момче кое веќе два дена е заробено во бунар во јужната провинција Забул. Операцијата во селото