dete

Регион

Гест на благодарност: Дете вози велосипед по стрмни падини за да им однесе вода на пожарникарите во Грција

Орце Костов
Исклучителен гест на мало дете, ги трогна социјалните мрежи во Грција. Непознато момче возеше велосипед два километри по земјен пат на стрмна падина во планините
Македонија

Пронајдено исчезнатото дете од Чаир – било во Куманово

Анита Петровска Рајковиќ
Полицијата го пронајде 15 годишното дете од населбата Чаир од Скопје кое беше пријавено за исчезнато од страна на неговиот татко. „Денеска (12.07.2023) во 14.45
Македонија

Исчезна 15 годишно дете од Скопје – родителите молат за информации

Анита Петровска Рајковиќ
15 годишно дете од населбата Чаир од Скопје е исчезнато и семејството моли за информација и помош од граѓаните преку социјалните мрежи. Момчето последен пат
Свет

Тригодишно дете почина – се застрела во глава со пушка што ја нашло дома

А1он
Тригодишно дете почина откако случајно си пукало во глава со пушка што ја нашло дома, возрасните биле во домот, но детето било само во собата
Регион

13-годишно дете пронајдено мртво во неговиот дом во Пловдив

Орце Костов
Полицијата ја истражува смртта на 13-годишното момче од Пловдив, кое било пронајдено мртво во неговиот дом. Трагедијата била пријавена во вторникот. Полицијата и екипите на
Македонија

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

Дете, ученик во основно училиште во Скопје вчера дошло на училиште со пластичен пиштол. Пиштолот го вперувал кон учениците по што била известена и директорката.
Регион

Драма во Белград: Патрола на сообраќајната полиција спаси живот на бебе кое се гушеше

А1он
Сообраќајната полициска патрола во Белград денеска и помогна на жена која возела бебе со влошено здравје до Клиниката за деца. Како што дознаваме, загрижена мајка
Македонија

Македонска државјанка во Пула си го заборавила детето во прегреан автомобил

А1он
Хрватската полиција во Пула спасила дете кое останало само во прегреан автомобил на државјанка на Македонија, при пеколни температури кои ја зафатиле земјата. Детето било
Македонија

По исчезнатиот Петар од денес трага и Дирекцијата за заштита и спасување

По три дена, во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски се приклучија седуммина припадници на Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекцијата известија дека ангажирале четворица