dete

Регион

Драма во Белград: Патрола на сообраќајната полиција спаси живот на бебе кое се гушеше

А1он
Сообраќајната полициска патрола во Белград денеска и помогна на жена која возела бебе со влошено здравје до Клиниката за деца. Како што дознаваме, загрижена мајка
Македонија

Македонска државјанка во Пула си го заборавила детето во прегреан автомобил

А1он
Хрватската полиција во Пула спасила дете кое останало само во прегреан автомобил на државјанка на Македонија, при пеколни температури кои ја зафатиле земјата. Детето било
Македонија

По исчезнатиот Петар од денес трага и Дирекцијата за заштита и спасување

По три дена, во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски се приклучија седуммина припадници на Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекцијата известија дека ангажирале четворица
Македонија

Околу 100 доброволци, 102 полицајци, хеликоптер, дронови и кучиња го бараат исчезнатиот Петар во мариовско

Маја Илиевска-Пачемска
Доброволци не само од локално население туку од различни градови од државава се вклучиле во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски откако неговиот татко во петокот
Свет

ВИДЕО: Почина деветгодишното момче кое беше заглавено во бунар во Авганистан

А1он
Деветогдишното момче кое три дена беше заглавено во бунар во Авганистан почина токму кога спасувачите стигнале до него. Детето беше загалвено на длабочина од 10
Свет

ВИДЕО: Дете падна во бунар во Авганистан, заглавено е на длабочина од 10 метри

А1он
Спасувачите во Авганистан се обидуваат да дојдат до деветгодишното момче кое веќе два дена е заробено во бунар во јужната провинција Забул. Операцијата во селото
Македонија

Притворена дебарчанка која го тепала своето дете и го терала да питачи во Струга

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведена дебарчанка која го терала своето дете да питачи во Струга. „На 14.09.2021 година во ОВР Струга
Македонија

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е поднесена кривична пријава за кочанчанец кој го запоставувал своето дете и го поттикнувал да учествува во кражби.
Свет

Петгодишно момче од САД почина од Ковид-19, родителите мислеле дека има труење со храна

А1он
Петгодишното дете од САД, Вајат Гибсон, почина од последиците на коронавирусот, соопшти кумата на детето, Аманда Суми, која им се обрати на медиумите. Момчето се