mecka

Магазин

ВИДЕО: Мечка се качуваше по стрмните карпи во кањонот Пива, луѓето ја бодреа од автомобилите

А1он
Мечка која вешто се качува по карпите во кањонот на реката Пива во Босна и Херцеговина стана хит на социјалните мрежи. Мечката веројатно се исплашила
Магазин

Руски боксер уби мечка која го нападна , но заврши со тешки повреди во критична состојба

А1он
Рускиот 23-годишен боксер Илја Медведев е во критична состојба по борба со мечка која го уби неговиот пријател. Младиот боксер ловел риби на реката Иртиш
Свет

Mечки се намножиле во словачките планини, викендов една уби човек

А1он
Кафеава мечка нападнала и усмртила 57-годишен човек во централна Словачка изминатиот викенд, што е првиот официјално потврден случај на напад на овој вид мечка со
Магазин

ВИДЕО: Девојка се фати во костец со мечка, бранејќи си ги кучињата

А1он
Една тинејџерка од Калифорнија покажа неверојатна храброст, впуштајќи се со голи раце во дуел против мечка која заталка во дворот од нејзината куќа. Виралната снимка
Свет

Тригодишно момче преживеало два дена во шума на минусни температури: Ме чуваше мечка

А1он
Кеси Хатавеј, тригодишно момче преживеало две ноќи само во ледена шума, а по пронаоѓањето кажа дека додека бил исчезнат во шумата го чувала мечка. Спасувачите
Македонија

Мечка уништила 13 пчелни семејства во Поткожувјето

А1он
Мечка уништила 13 пчелни семејства во Поткожувјето. Сопственикот на пчеларникот Златко Ташев од Кавадарци денеска информираше дека пакоста се случила во неколку наврати од 24
Македонија

Ослободена мечката заробена во подножјето на планината Бигла

А1он
Ослободена е кафеавата мечка, тешка околу 200 килограми која 40 часа беше заробена во стапица поставена од несовесни ловци во подножјето на планината Бигла, Демирхисарско.