mecka

Македонија

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

А1он
Мечка е усмртена откако во неа изутрина удрило возило на патниот правец Гостивар – Охрид, а нема повредени лица. Според пријавата на единствениот повикувачки број
Македонија

Ослободено мече кое било заглавено на дрво во Маврови Анови

А1он
Ослободено е мече, кое било заглавено во гранки на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Случајот бил пријавен утрово на eдинствениот број за
Македонија

ЦУК: Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

А1он
На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за управување
Регион

ВИДЕО: Бизарна случка во Романија, мечка се појави на погреб

А1он
На погреб во романскиот град Бордосиу, во областа Муреш, се случи несекојдневен инцидент кој предизвика паника кај присутните. На пат кон гробиштата, погребната поворка се
Регион

Жена од Белорусија починала откако бегала од мечка на северот на Словачка

А1он
Жена (31) од Белорусија починала откако била ловена од мечка на северот на Словачка, пишува Би-Би-Си. Словачката планинска спасувачка служба соопшти дека телото на жената
Македонија

Мечка нападнала дански турист на Шар Планина

Орце Костов
Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. “фри рајд” скијање