tatko

Македонија

Таткото на Вања бара да биде пуштен од притвор – Фетаи е против, Апелација одлучува

Таткото на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски, се наоѓа во притвор во затворот во Шутка од денот на неговото апсење. Осомничен е дека
Македонија

Триесетдневен притвор за таткото кој до смрт си ја претепа ќерката

Триесетгодишниот Ф.Д., кој ја претепа двегодишната ќерка која почина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје доби триесетдневен притвор, информира СВР Охрид. Од полицијата информираат
Македонија

Почина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го претепал

Орце Костов
По 22 дена борба за живот, на Клиниката во Скопје почина двегодишното дете од Кичево, кое беше претепано од својот татко. Вчера во Кичево полицијата
Македонија

Татко спречен да го придружува своето дете: Детска клиника дискриминира, вујна и баба можат оти се женски пол

Орце Костов
Таткото кој бил спречен да го придружува своето дете во Универзитетската клиника за детски болести бил дискриминиран од болницата врз основа на пол, утврди Комисијата
Uncategorized

(ВИДЕО) Таткото на Јани Бојаџи е осомничен за кражба на артефакти и злосторничко здружување, велат од МВР

Кристијан Ландов
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвнителство за гонење на организирана криминал и корупција вчера спроведе координирана акција