angelovski

Спорт

Управниот одбор на ФФМ потврди: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

А1он
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор
Спорт

Ангеловски за грчкиот портал „Газета“: Станавме тим во вистинска смисла на зборот

А1он
Се промени менталитетот на тимот. Стигнавме до точка да губиме од Андора, бевме на многу ниско ниво, но ова се промени. Важна улога одигра враќањето
Спорт

Ангеловски: Александар ни го оспоруваа, Горан Велики Македонски не можат

А1он
Македонија го исполни сонот. Горан Пандев, Игор Ангеловски и сите останати влетаа на пресот и запеаја. За Македонија! Селекторот во транс, изјави….Горан Велики никој не
Спорт

Ангеловски до Пандев: Горане, утре да ги предводиш браќата до Европско првенство

А1он
Македонија е дојдена во Тбилиси да победи и да се пласира на Европско првенство. Селекторот Игор Ангеловски го повика капитенот Горан Пандев јавно на прес
Спорт

Ангеловски: Целта е да бидеме во конкуренција за висок пласман

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ги искажа амбициите за квалификациите за ЕУРО 2020. Тој во изјава за веб-страницата на ФФМ вели дека целта
Спорт

Ангеловски: Агресивно од самиот почеток

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски побара од своите избраници да одиграат агресивно и сконцентрирано против Гибралтар во последното коло во групата од Лига
Македонија

ОТА од денеска со полн капацитет, ветуваат професионално работење

А1он
Оперативно техничката агенција (ОТА) од денеска и официјално почнува да работи со полн капацитет, согласно позитивните законски прописи, информираа на денешната заедничка прес-конференција вицепремиерот и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ангеловски: Повеќе не се прислушува незаконски

А1он
Новиот директор на ОТА уверува дека веќе не се прислушува незаконски. Тој пред почетокот на првата средба со Комисијата за надзор над спроведувањето на пи-мерките
Спорт

Ангеловски: Далеку е ЕП, се фокусираме само на Ерменија

А1он
Македонската фудбалска репрезентација со оптимизам го очекува утрешниот натпревар против Ерменија во Ереван во рамките на четвртото коло на Лигата на Нации. Со три победи
Спорт

Ангеловски: Ја следиме состојбата на фудбалерите, дел од нив се чувствуваат подобро

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски потврди дека осум фудбалери од утринските часови почнале да се жалат на стомачни мачнини. За македонската репрезентација ова претставува