jani bojadzi

Македонија

Бојаџи: Веќе јас не сум важен и на филмот му посакувам добра среќа

Сценаристот и режисер Јани Бојаџи, по синоќешната македонска премиера на неговиот дебитантски филм „Ругање со Христос“ на отворањето на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм
Uncategorized

(ВИДЕО) Таткото на Јани Бојаџи е осомничен за кражба на артефакти и злосторничко здружување, велат од МВР

Кристијан Ландов
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвнителство за гонење на организирана криминал и корупција вчера спроведе координирана акција
Култура

Преполна сала за македонска премиера на „Ругање со Христос“

Во исполнетата сала на кино „Милениум“ вечерва се прикажува македонската премиера на дебитантскиот игран филм „Ругање со Христос“ по сценарио и режија на Јани Бојаџи,