tragedija

Регион

Уште една мигрантска трагедија: Се удави дете од Сирија

А1он
Дете од Сирија се удавило на плажа во јужна Грција откако претходно без знаење на родителите го напуштило бегалскиот камп, соопштија денеска грчките власти. Грчкото
Свет

Бремена жена скокнала кон смртта, падобранот не се отворил

А1он
Швеѓанката Виолета Рослан, кога дознала дека е бремена сакала да скокне со падобран пред породувањето. Таа одлучила во четвртиот месец од бременоста, да го направи