liverpul

Спорт

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он
Ливерпул поднесе барање за одложување на полуфиналето на англискиот Лига куп против Арсенал поради голем број случаи на коронавирус, објавено е на официјалниот сајт на
Спорт

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се обидуваат да го
Спорт

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

А1он
Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека невакцинираните фудбалери претставуваат здравствен ризик за општеството, додавајќи оти е малку веројатно неговиот клуб да се засилува
Спорт

Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

А1он
Легендарниот бразилски репрезентативец Клаудио Тафарел е назначен за нов тренер на голманите во Ливерпул, објави англискиот фудбалски прволигаш. Тафарел во Ливерпул ќе тренира двајца свои
Свет

Атентатот во Ливерпул бил подготвуван најмалку седум месеци

А1он
Наводниот извршител на нападот со експлозијата, што се случи во неделата во такси во Ливерпул, северна Британија, го подготвувал нападот „најмалку“ седум месеци, соопшти денеска
Спорт

ВИДЕО: Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 0-5 на „Олд Трафорд“

А1он
Ливерпул дојде на „Олд Трафорд“ и го прегази Манчестер Јунајтед како брз воз. Требаше да биде дерби, но тимот на Оле Гунар Солскјер доби неверојатно
Спорт

Салах бара годишна плата од 22 милиони евра за нов договор со Ливерпул

А1он
Египетскиот напаѓач Мохамед Салах (29) има важечки договор со премиерлигашот Ливерпул до јуни 2023 година, но клубот од „Енфилд“ настојува час поскоро да потпише продолжување
Спорт

Ливерпул го проширува капацитетот на „Енфилд Роуд“

А1он
Англискиот фудбалски прволигаш Ливерпул најави дека идната недела ќе почнат градежни работи на зголемување на капацитетот на стадионот „Енфилд Роуд“, кој наскоро би требало да