liverpul

Спорт

Ливерпул го проширува капацитетот на „Енфилд Роуд“

А1он
Англискиот фудбалски прволигаш Ливерпул најави дека идната недела ќе почнат градежни работи на зголемување на капацитетот на стадионот „Енфилд Роуд“, кој наскоро би требало да
Спорт

Робертсон го продолжи договорот со Ливерпул до 2026 година

А1он
Дефанзивецот Ендрју Робертсон го продолжи договорот со Ливерпул, соопшти прес-службата на клубот. Новиот договор е со важност до 2026 година. Робертсон се приклучи на Ливерпул
Спорт

Ливерпул и ПСЖ се пласираа меѓу најдобрите осум тима во Лигата на шампионите

А1он
Ливерпул со две победи од по 2:0 го елиминираше вечерва Лајпциг во осминафиналната пресметка во Лигата на шампиони (ЛШ), а пласман меѓу осумте најдобри екипи
Спорт

Мохамед Салах е позитивен на Ковид-19

А1он
Фудбалскиот сојуз на Египет денеска соопшти дека фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е заразен со новиот коронавирус. Според соопштението, 28-годишниот фудбалер бил позитивен на тестот,
Спорт

Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

А1он
Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница,
Спорт

Ливерпул и Манчестер jунајтед сакаат да се укинат Лига Купот и Суперкупот на ФА

А1он
Најтрофејните англиски фудбалски клубови Ливерпул и Манчестер јунајтед иницираат реформи во Премиер лигата. И двата клуба имаат заеднички развиено предлози што подразбираат радикална иновација. Проектот