real madrid

Спорт

Реал, Барселона и Јувентус ја обвинија УЕФА за „неподнослив притисок“

А1он
Преостанатите три екипи кои опстојуваат на проектот за фудбалска Супер лига, Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, ја обвинија денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) за неподнослив
Спорт

Забрана за настап во ЛШ им се заканува на Реал, Барселона и Јувентус

А1он
Шпанските фудбалски гиганти Реал Мадрид и Барселона, како и најтрофејниот италијански клуб Јувентус се соочуваат со можна забрана за настап во Лигата на шампиони (ЛШ),
Спорт

Челзи и Манчестер Сити ќе играат во финалето на ЛШ, Реал потклекна во Лондон

А1он
Челзи ќе биде противникот на Манчестер сити во финалето на фудбалската Лига на шампионите. „Сините“ од Лондон вечерва на својот терен го победија Реал Мадрид
Спорт

УЕФА во петок ќе одлучи за исфрлањето на Реал, Сити и Челзи од Лигата на шампионите

А1он
Висок претставник на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) не ја исклучи можноста Реал Мадрид, Манчестер сити и Челзи, три од 12-те клубови кои застанаа зад новата
Спорт

Рамос за првпат во кариерата ќе го пропушти Ел класико во Ла Лига

А1он
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не е вклучен во тимот за натпреварот од 30. коло на шпанското првенство против Барселона. Триесет и петгодишниот Шпанец
Спорт

Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез позитивен на коронавирус

А1он
Првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез, е заразен со коронавирусот, но не покажува симптоми, соопшти попладнево актуелниот шпански фудбалски првак. -Нашиот претседател Флорентино Перез
Спорт

ФИФА и УЕФА најавија строги казни за клубовите што сакаат да прават Суперлига

А1он
Строги казни за сите клубови и играчи кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија
Спорт

Поради снегот, Реал нема да се врати во Мадрид и веднаш ќе лета за Малага на натпреварот од Суперкупот

А1он
Експедицијата на Реал нема да може да се врати во Мадрид во скоро време поради обилните снежни врнежи во Шпанија. Како што објави „Ас“, клубот