laporta

Спорт

Лапорта беснеел по Интер – Бил уморен е од некои играчи на Барселона

А1он
Шпанскиот новинар Хозе Алварез Хаја тврди дека претседателот на Барселона, Џоан Лапорта полудел по ремито 3:3 на Барселона против Интер во четвртото коло од Лигата
Спорт

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он
Барселона тврдат дека Усман Дембеле веќе има договорено трансфер со слободен трансфер по крајот на сезоната, откако претседателот Жоан Лапорта призна дека е исфрустриран од
Спорт

Лапорта: Англичаните порано или подоцна ќе зажалат што ја отфрлија Суперлигата

А1он
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја коментираше одлуката на клубовите од Премиерлигата целосно да одбијат да учествуваат во проектот Суперлига. Шест англиски екипи, меѓу кои
Спорт

Лапорта главен фаворит на претседателските избори во Барселона

А1он
Жоан Лапорта има најголеми шанси за победа на изборите за претседател на фудбалскиот клуб Барселона, покажуваат резултатите од анкетата на весникот Mundo Deportivo, спроведена на