fc barselona

Спорт

Чави на прес го „понижи“ Бруно Фернандеш: „Тоа момчето од Португалија“

А1он
Тренерот на Барселона, Чави Eрнандез, ги разгневи фановите на Манчестер Јунајтед откако покажа непочитување за Бруно Фернандеш на прес-конференцијата пред мечот. Тој го заборави името
Спорт

Барселона го поддржа Чави и покрај елиминацијата од Лигата на шампионите

А1он
Барселона и понатаму има доверба во тренерот Чави Ернандез и покрај фијаското во Лигата на шампионите и елиминацијата уште во групната фаза на натпреварувањето. Управниот
Спорт

ВИДЕО: Димитриевски го одбрани Рајо од Барселона и направи чудо што не се повторило 50 години

А1он
Тој е само четвртиот голман во историјата кој успеал на две гостувања по ред на „Камп Ноу“ да остане несовладан против Барселона. Такво нешто се
Спорт

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

А1он
Мрачните облаци над „Камп Ноу“ полека исчезнуваат. Барселона веќе извесно време е во сериозни финансиски проблеми, кои ќе бидат елиминирани во поголема мера благодарение на
Спорт

Барселона сака да го купи Столе Димитриевски

А1он
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е во преговори за спектакуларен трансфер во Барселона. По одличните одбрани на голот на Рајо Ваљекано, раководството на каталонскиот гигант
Спорт

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он
Дуелот во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Баерн Минхен и Барселона ќе се одигра идната недела без присуство на публика поради неповолната епидемиолошка