lionel mesi

Спорт

ВИДЕО: Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

А1он
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред
Спорт

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

А1он
Португалецот Кристијано Роналдо (Јувентус), Полјакот Роберт Левандовски (Баерн Минхен) и Аргентинецот Лионел Меси (Барселона) влегоа во финалниот избор за наградата „The Best“ за најдобар фудбалер
Спорт

Гвардиола: Би сакал Меси да ја заврши кариерата во Барселона

А1он
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола даде повеќе од интересен одговор на прашање поврзано со ѕвездата на Барселона, Лионел Меси. Аргентинецот е поврзан со трансфер
Спорт

ЕСПН: Фудбалерите на Реал Мадрид се потресени од вестите за желбата на Меси да ја напушти Барселона

А1он
Фудбалерите на Реал Мадрид емотивно реагираа на веста дека капитенот на Барселона, Лионел Меси има намера да го напушти каталонскиот клуб. Според „ЕСПН“, повикувајќи се
Спорт

Меси го престигна Раул и се најде на четвртото место по бројот на настапи во ЛШ

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси изби на 4.место според одиграни натпревари во фудбалската Лига на шампиони. Аргентинецот вечерва се најде во почетниот состав на Каталонците