fudbal argentina

Спорт

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

А1он
Аргентина е во четврт-финалето на Светското првенство и ќе игра против Холандија. „Гаучосите“ успеаја да ја победат Австралија со 2:1, која скапо ја продаде кожата
Спорт

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

А1он
Аргентина важи за еден од најголемите фаворити за титулата на СП во Катар, но тоа најверојатно не го признаваат фудбалерите на Саудиска Арабија. Направија вистинско
Спорт

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

А1он
Тепачките и немирите за време на натпреварот на Бока ескалираа толку многу што мечот беше прекинат. Во еден момент дојде до огромен конфликт меѓу навивачите
Спорт

Маскерано ја презема тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години

А1он
Поранешниот играч на Барселона и Ливерпул, Хавиер Маскерано, во јануари ќе ја преземе тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години. Маскерано ќе го
Спорт

Тренерско деби на Маскерано на клупата на Аргентина

А1он
Поранешниот фудбалер на Барселона и Ливерпул, Ксавиер Маскерано (37) во јануари ќе седне на клупата на аргентинската репрезентација до 20 години, објави денеска Фудбалската федерација
Спорт

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

А1он
Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси може да учествува на натпреварите против Уругвај и Бразил во квалификациите за Светското првенство 2022 година. Триесет и четиригодишниот напаѓач, кој
Спорт

(ВИДЕО) Квалификации СП 2022: Нови победи на Бразил и на Аргентина

А1он
По одиграни две третини од јужноамериканските мундијалски квалификации, Бразил речиси го обезбеди настапот на завршниот турнир идната година во Катар, откако синоќа во рамки на
Спорт

ВИДЕО: Аргентинците си заминаа од Бразил, ФИФА ќе го решава скандалот предизвикан од ковид-протоколите

А1он
По пет часа чекање на аеродромот во Сао Паоло, аргентинската фудбалска репрезентација конечно го напушти Бразил. Натпреварот од квалификациите за Светското првнество во Катар во
Спорт

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

А1он
Репрезентацијата на Аргентина го објави составот за претстојните квалификации за СП 2022 година. На 8 октомври Аргентинците гостуваат во Еквадор, а на 13 октомври играат
Спорт

Меси може да пропушти три натпревари во Барселона поради карантин во Аргентина

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да пропушти три натпревари за каталонскиот тим, пренесува „Мундо Депортиво“. Триесет и тригодишниот играч може да биде повикан на