fudbaler

Спорт

Млад српски фудбалер за време на тренинг доби срцев удар и почина

А1он
На 30-годишна возраст ненадејно почина Александар Круниќ, фудбалер на Раднички од Ратково. Кобниот момент се случил во средата на тренингот, кога на фудбалерот му се
Свет

Таткото на фудбалерот Сала низ солзи: Скршен сум, ова е кошмар

Приватни истражувачи вчера успеаја да ги лоцираат остатоците од исчезнатиот авион во кој, според сите информации, трагично настрадал Емилијано Сала. Тој патуваше од Нант до