fudbaler

Спорт

(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

А1он
Напаѓачот од Гана, Рафаел Двамена падна на земја во 24. минута од натпреварот помеѓу Игнатија и Партизани во 13. коло од албанскиот шампионат. RIP Raphael
Спорт

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

А1он
Поради пријава дека под дејство на алкохол ја нападнал поранешната девојка А. М., обвинителството нареди апсење на поранешниот фудбалер Огњен Короман. Нему му било наредено
Спорт

Почина фудбалер од БиХ: Излезе од болница, па е пронајден мртов

А1он
На 31-годишна возраст почина фудбалерот Нермин Црнкиќ. Поранешниот офанзивец на Сараево и на Тузла ја загуби битката со болеста, само неколку дена откако беше отпуштен
Спорт

Банда ограби познат голман: Донарума и неговата сопруга беа мета на крадци

А1он
Еден од најдобрите светски голмани Џанлуиџи Донарума и неговата сопруга беа мета на провалници кои од нивниот дом во Париз украдоа пари и предмети вредни
Спорт

На 46 години од срцев удар почина поранешен репрезентативец на Белгија

А1он
Поранешниот репрезентативец на Белгија, Седрик Русел, почина на 46-годишна возраст од срцев удар во саботата попладне. Локалните медиуми јавуваат дека поранешниот играч на Ковентри починал
Спорт

Почина познатиот фудбалер на Лидс и Манчестер Јунајтед: Го победи ракот, но го совлада уште една тешка болест

А1он
Почина поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Лидс и поранешен репрезентативец на Шкотска, Гордон Меквин. По долга и тешка борба со тешка форма на деменција,
Спорт

Мистериозна смрт на италијански фудбалер: Се шеташе со пријателите, падна во канал и почина

А1он
Габриеле Галани (24), капитен на италијанскиот фудбалскиот клуб АСД Пикардо Траверстоло почина во Холандија. Како што пренесуваат светските медиуми, Галани престојуваше во Амстердам со пријателите,