grom

Македонија

Гром удри во две момчиња во Радовиш, 20-годишно момче загина, неговиот другар повреден

Анита Петровска Рајковиќ
Гром удрил во две млади момчиња во радовишко. Момчињата биле на ливада во моментот на невремето и во нив удрил гром. Едниот од нив, на
Македонија

Гром го остави без струја три и пол часа поширокиот дебарско – струшки регион

А1он
Дебарско-струшкиот регион синоќа три и пол часа остана без напојување со електрична енергија. Причина е гром кој ја погодил главната трафостаница во Хидроелектраната “Шпиље” кај
Македонија

ЦУК апелира попладне на внимателност поради локална нестабилност, пороен дожд, силни електрични празнења и засилен ветер

А1он
Метеоролозите најавија дека денеска, особено попладне, ќе има појава на метеоролошка нестабилност, со локален пороен дожд, грмежи, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на
Македонија

Јакимовски призна пораз: Со среќа нека ви биде изборот, честитки до Сиљановска-Давкова

Орце Костов
Претсдедателскиот кандидат Стевчо Јакимовски, кој според првичните неофицијални резултати, има освоено најмал број на гласови во однос на своите шест противкандидати, го призна поразот. „Со
Македонија

Андоновска: Ќе се залагам пензијата во едно семејство да не биде помала од 25 илјади денари

А1он
Како пензионер од пред четири години, доктор по професија, она што сигурно можам да го гарантирам е дека ќе се залагам за една семејна пензија
Македонија

Гром ќе се залага за изградба на пет старечки домови ширум државата и 10 геријатриски центри

А1он
Денеска сме во посета на Старскиот дом ,,Мајка Тереза” во Скопје, кој работи во склоп на Геријатрискиот центар 13 Ноември – Скопје. Старскиот дом Мајка
Македонија

Д-р. Добрила Андоновска: Бујар Османи ја искористува позицијата министер за собирање на предизборни поени

А1он
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја искористува позицијата на министер за собирање на поени како кандидат за претседател на Република Македонија, вели носителката на
Македонија

(ВИДЕО) „Не продаваме ништо ниту пред избори ниту по избори“: ГРОМ, ИНТЕГРА и ПЦЕР ја промовираа коалицијата

Орце Костов
Политичките партии ГРОМ- Граѓанската опција за Македонија, ИНТЕГРА, Македонска конзервативна партија и ПЦЕР – Партијата за целосна еманципација на Ромите потпишаа коалициски договор за заеднички
Македонија

Трагедија во гевгелиско Негорци – тинејџер загина од удар на гром

Анита Петровска Рајковиќ
Силното невреме кое денеска го зафати гевгелиско однесе жртва. Младо момче починало од удар на гром. Несреќата се случила во гевгелиското село Негорци. Информацијата за