grom

Видео Македонија

(ВИДЕО) ГРОМ: За Јакимовски е хајка, за останатите осомничени ќе каже судот

А1он
За Јакимовски е хајка, за останатите осомничени ќе кажат институциите дали има пропуст во нивното работење, велат од Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ), партијата на
Македонија

Минов: Присуството во Собрание не значи дека сум ја напуштил коалицијата „За подобра Македонија“

А1он
Пратеникот Панчo Минов од ГРОМ демантира дека ја напуштил коалицијата „За подобра Македонија“. „Пратеникот си ја врши работата за што е избран. Неговото место е
Македонија

Панчо Минов не го слуша ВМРО-ДПМНЕ, учествуваше во работата на Собранието

А1он
Пратеникот Панчо Минов од партијата ГРОМ која е дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, се вклучи во работата на Собранието и покрај тоа што пратениците
Македонија

МВР: Нападот пред ГРОМ е расчистен, доказниот материјал е испратен до ЈО

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека инцидентот пред штабот на политичката партија ГРОМ, што се случи во неделата вечерта, е целосно расчистен, документиран и
Македонија

Саздовски го напушти ГРОМ, ќе функционира како независен пратеник

А1он
На првата собраниска седница по локалните избори претседателот на Собранието Талат Џафери ќе ги информира народните пратеници дека Чедомир Саздовски ќе функционира како независен пратеник.
Македонија

Јакимовски: Ќе изградиме забавен парк на кејот на Вардар

А1он
Ќе изградиме летно кино, целосно ќе го реконструираме постоечкиот скејт парк и ќе направиме ново детско игралиште со реквизити, како и парк за миленичиња, најави
Македонија

ВИДЕО: Јакимовски најави нов објект за градинката „Мајски цвет“

А1он
Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош и лидер на ГРОМ, Стевчо Јакимовски на денешната прес конференција најави темелна реконструкција на клонот на детската градинка „Мајски
Македонија

Јакимовски: Пет нови стратешки цели за Карпош во идните четири години

А1он
Претседателот на ГРОМ и кандидат за градоначалник на Карпош поддржан од Коалицијата „За подобра Македонија“ Стевчо Јакимовски вчера во Карпош на предизборен митинг ја претстави
Македонија

ГРОМ бара договорот со Бугарија да се стави на увид на јавноста

А1он
Граѓанската опција за Македонија денеска на прес-конференција побара договорот за добрососедство со Бугарија веднаш да се стави на увид на јавноста и да се отвори