radovis

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Патот Штип-Радовиш се гради со брза динамика, граѓаните од југоистокот ќе патуваат побрзо

А1он
Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски направи увид во работата на градежните активности на експресниот пат Штип
Македонија

Се утврдуваат причините за сообраќајката со смртни последици кај Радовиш

А1он
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш вчера изврши увид на регионалниот пат Радовиш-планина Плачковица, каде во сообраќајна несреќа едно лице го загуби животот,
Македонија

Во Домот за стари лица во Радовиш седум штитеници и тројца вработени инфицирани од коронавирус

А1он
Седум штитеници од Домот за стари лица во Радовиш и тројца вработени се позитивни на Ковид-19, информира директорката на Центарот за јавно здравје од Штип,
Македонија

Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш

А1он
Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш, откако беше извлечена од пумпа на препумната станица од колекторот за фекални води кон пречистителната станица кај населбата
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

А1он
Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш денеска од 17:10 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. Сообраќајот, како што претходно информираше АМСМ, беше во прекин
Македонија

Поради минирање во прекин сообраќајот на експресниот пат во изградба Штип-Радовиш

А1он
Сообраќајот во двата правци на експресниот пат во изградба А-4 Штип – Радовиш е во прекин од 15:55 часот денеска, поради извршено минирање од стручен
Македонија

Казнен налог за лице од Радовиш, не ја почитувал мерка за домашна изолација

А1он
Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнен налог против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време
Македонија

Реализирани 83 проценти од работите на експресниот пат Штип – Радовиш

А1он
Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со одлично, забрзано темпо. Реализацијата на работите е извршена до 83 проценти, и доколку дозволат временските услови се