radovis

Македонија

До октомври готова делницата од клучката кај рудникот Бучим до Радовиш на експресниот пат

А1он
Делницата на експресниот пат Штип-Радовиш од клучката кај рудникот Бучим до влезот на Радовиш комплетно ќе се изгради за неколку денови, односно до почетокот на
Македонија

Четворица Британци „хакнале“ фирма од Радовиш, украле 240.000 евра

А1он
Радовишката полиција откри компјутерска измама со која четворица британски државјани успеале да украдат 240.000 евра од фирма од градот, која работела со компанија од Лондон,
Македонија

Пронајден починат работник удавен во шахта кај Радовиш

А1он
Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Патот Штип-Радовиш се гради со брза динамика, граѓаните од југоистокот ќе патуваат побрзо

А1он
Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски направи увид во работата на градежните активности на експресниот пат Штип
Македонија

Се утврдуваат причините за сообраќајката со смртни последици кај Радовиш

А1он
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш вчера изврши увид на регионалниот пат Радовиш-планина Плачковица, каде во сообраќајна несреќа едно лице го загуби животот,
Македонија

Во Домот за стари лица во Радовиш седум штитеници и тројца вработени инфицирани од коронавирус

А1он
Седум штитеници од Домот за стари лица во Радовиш и тројца вработени се позитивни на Ковид-19, информира директорката на Центарот за јавно здравје од Штип,
Македонија

Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш

А1он
Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш, откако беше извлечена од пумпа на препумната станица од колекторот за фекални води кон пречистителната станица кај населбата
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

А1он
Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш денеска од 17:10 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. Сообраќајот, како што претходно информираше АМСМ, беше во прекин