radovis

Македонија

Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш

А1он
Кожена јакна ја затна канализацијата во Радовиш, откако беше извлечена од пумпа на препумната станица од колекторот за фекални води кон пречистителната станица кај населбата
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

А1он
Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш денеска од 17:10 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. Сообраќајот, како што претходно информираше АМСМ, беше во прекин
Македонија

Поради минирање во прекин сообраќајот на експресниот пат во изградба Штип-Радовиш

А1он
Сообраќајот во двата правци на експресниот пат во изградба А-4 Штип – Радовиш е во прекин од 15:55 часот денеска, поради извршено минирање од стручен
Македонија

Казнен налог за лице од Радовиш, не ја почитувал мерка за домашна изолација

А1он
Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнен налог против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време
Македонија

Реализирани 83 проценти од работите на експресниот пат Штип – Радовиш

А1он
Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со одлично, забрзано темпо. Реализацијата на работите е извршена до 83 проценти, и доколку дозволат временските услови се
Македонија

Во Радовиш излечени четворицата пациенти заболени од коронавирус

А1он
Утринава добивме информација од Центарот за јавно здравје-Штип дека по спроведените дополнителни тестови четворицата наши сограѓани се негативни на Ковид-19, информираше градоначалникот на Радовиш, Герасим
Македонија

Парични казни против пет лица од Радовиш, за непочитување на полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство Радовиш побара парични казни во висина до 100 дневни глоби за пет лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното
Македонија

Во Радовиш 11 лица не го почитувале полицискиот час

А1он
Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Северна Македонија, соопштија од Јавното